Şaşırmak İçin Gezmeniz Gereken 55 Yer

Öncelikle kitabın bende bıraktığı etkiden bahsetmeliyim.

Kitap binrota ‘daki arkadaşlarımın büyük bir jesti olarak bana gönderildi. Alır almaz şöyle bir göz atayım dedim. Atmaz olaydım. Kitap o denli güzel yazılmış ki sizi tıpkı “across the universe” şarkısının sözlerinde de olduğu gibi sarıp sarmalayıp usulca içine, kendine hapsediyor. Nasıl olmasın ki, Başar Kurtbayram gayet dünyanın hemen hemen her köşesine kat ettiği eksantrik rotalarda yaptığı seyahatlerinde karşılaştığı güzellikleri, yaşadıklarını gayet içten bir şekilde anlatırken içten bir üslup kullanmış. Burada kitabın yazımı için herhangi bir yapmacıklık söz konusu değil. Başar Bey, normal yaşamında nasıl davranıyorsa, bu yaşadıklarını size bir kafede, bir bankta otururken nasıl anlatıyorsa aynı şekilde kaleme almış. Dolayısıyla bir bölümü bitirirken iki düşünceye sahip oluyorsunuz. Ya okuduğunuz bölüm hiç bitmesin diyorsunuz yada okumaya devam, öteki bölümde ne var diyorsunuz.

Öte yandan bu gezilerde yapılan aktivitelerin maliyetleri üzerinde pek durulmamış yada bu aktivitelerin ne şekilde yapıldığına ve organize edildiğine de. Bunda çok sayıda konunun kısa hikayeler halinde anlatımının da etkisi olduğu yadsınamaz. Siz hikayeyi ne kadar detaylandırırsanız o denli şişecek ve takibi zorlaşacak.

Sonuç olarak temin edilmesi, okunması gereken bir kitap.İnsanların hayal kurmasını yada kurduğu hayalleri yapmak için harekete geçmesini sağlayacak enerjiyi, duyguyu veren bir kitap.

Okunmalı, mutlaka okunmalı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s