Sevgili Beşiktaşımız da neler oluyor?

Fener ‘den 4 yememizi umursamıyorum. Milne zamanında her maç biz dört atardık yani bir müddet geçmişle avutabilirim kendimi. Ama Ukraynalılardan 4 yemek koydu açıkçası. Fener tamam. Biz atarız onlar atar, dalgamızı geçeriz biz attığımızda, görünmez kabuğumuza sığınırız onlar attığında. Sağlık olsun, kutlarım. Ama işin içine yabancılarla olan maçlar girince işin rengi değişiyor.

Ben Portekizli tayfası gelince epeyce huzursuz olmuştum. Fenerdeki Brezilyalıların kaypaklığı bilmem ne hep yaşanan görülen örneklerdi. Quaresma nam adamın yeteneği kadar laubaliliği, kendine oynarlığı hep malumumuzdu. Bu adamların aynı dili konuşanları bir araya getirildiğinde cıvıtıyorlar.

Schuster zaten başlı başına problem. Tamam futbolculuğunu yaşım itibariyle çok iyi hatırlıyorum. Saçları gibi oyunculuğu da iyiydi. Ama atalar boşa dememiş davulun sesi uzaktan iyidir diye. Meğer kişilikten yana epeyce zayıfmış. Türkiyedeki her unsura laf etti, küçümsedi yetmeyince seyirciye de ukalalık etti. Ama görülen o ki çokta etkili ve sert bir tepki yok. Zavallı Gordon ne yapsa yaranamamıştı bizimkilere…

Bu adamın küstahlığı İbrahimler arası kavganın sonunda kendini iyice göstermişti. Kavga oyuncular arasında gerilimler yaratmış, huzursuz etmiş ki doğrudur. Gerek en ufak tartışma gerekse yumruk yumruğa dövüş olsun etrafı da gerer , hele ülkenin en köklü kulübünün kaptanının başını yiyorsa bu olay vay vay vay….

Ama en çok yabancı oyuncular duygusal olarak etkilenmiş. Ne romantikmiş bunlar. Takım dört yediğinde takım döküldüğünde duygusal açıdan etkilenmiyorlar da önlerinde olan kavgadan kaynaklı duygusal travma nedeniyle dökülüyorlar. Biz Türküz ya Schuster efendi bizi yabani bulmuş olmalı.

Neyse, rakip takım tribünlerinden rica ediyorum lütfen sin kaflı küfür etmesinler. Bizim yerli futbolcuların yeteneği sınırlı ama ya onca para döktüğümüz duygusal yabancılarımız … Sen bilmem kaç bin kişi “sahaya ineriz …….” diye adamlara bağırırsan bu duygu sağanağında nasıl oynasın garibanlar. Hem küfür ediyorsun adam rencide oluyor hem de niyetini haykırıyorsun adamcağız kasılıyor saha da. Koşamıyor.

Schuster gitsin, Portekizce konuşan çingeneler gitsin . Kalan sağlar bizimdir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s